چگونه قطعات ماشین لباسشویی قدیمی خود را تهیه کنیم؟

دانلود گلچین آهنگ های اردیبهشت 1403 تور کربلا و نجف مجال
Data Analyst ahaang.com
چگونه قطعات ماشین لباسشویی قدیمی خود را تهیه کنیم؟
چگونه قطعات ماشین لباسشویی قدیمی خود را تهیه کنیم؟

فروش اینترنتی قطعات ماشین لباسشویی

همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی جزء وسایلی است که در هر خانه‌ای به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین احتمال خراب شدن قطعات آن وجود خواهد داشت. اما آیا با خراب شدن قطعات لباس شویی باید اقدام به تعویض آن کنید؟ مسلما خیر. چرا که در این صورت باید هزینه بسیار زیادی را صرف نمایید. بنابراین باید اقدام به تعویض قطعات لباسشویی کنید. برای مرکز خرید قطعات ماشین لباسشویی باید از طریق یک فروشگاه معتبر فروش عمده قطعات لباسشویی اقدام نمایید. چرا که در صورت خرید قطعات ماشین لباسشویی فیک مجددا دچار مشکل خواهید شد. در ادامه قصد داریم با شما درباره قیمت قطعات لباسشویی و همچنین نحوه خرید آنها از مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی بیشتر صحبت کنیم.

 

قطعات تشکیل دهنده ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دارای قطعات مهمی است که هر یک وظایف منحصر به فردی در ساختار ماشین لباسشویی دارند. با خراب شدن یک قطعه، عملکرد کل ماشین لباسشویی دچار مشکل و اختلال خواهد شد. برخی از قطعات مهم ماشین لباسشویی عبارت است از:

 • شیربرقی
 • ترموسات
 • کلید روشن و خاموش
 • پمپ تخلیه
 • موتور
 • تایمر
 • لامپ خبر
 • واتر پمپ
 • برد
 • شلنگ خروجی
 • تاخو
 • المنت
 • شلنگ خرطومی
 • کمک فنر
 • میکروسوئیچ
 • تسمه
 • کوپل و… .

 

در صورت خراب یا شکسته شدن هر یک از این قطعات شما می‌توانید آن را از مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی خریداری کنید. البته فراموش نکنید که برای تهیه قطعات ماشین لباسشویی با بهترین قیمت می‌توانید به فروشگاهی که بورس قطعات ماشین لباسشویی است، مراجعه نمایید. جهت تعویض هر یک از این لوازم کافیست به یک متخصص کاربلد تماس بگیرید.

 

وظایف قطعات لباسشویی و نحوه خرید آنها

همانطور که در بالا مطالعه کردید؛ لباسشویی قطعات بسیار زیادی دارد. در صورت خراب شدن یک قطعه شما باید اقدام به تعویض آن کنید. برای خرید آن می‌توانید از طریق فروشگاه های معتبر بورس لوازم ماشین لباسشویی اقدام کنید.

 

وظیفه برخی از قطعات مهم ماشین لباس شویی به شرح زیر است:

 

موتور ماشین لباسشویی

یکی از مهم‌ترین قطعه در ماشین لباسشویی که وظیفه چرخاندن لباس‌ها و آبکشی آنها را برعهده دارد، موتور ماشین لباسشویی است. اما اگر موتور ماشین لباسشویی در اثر فرسایش یا سایر علل دیگر خراب شود چاره چیست؟ در این صورت ماشین لباسشویی کاملا بی‌استفاده خواهد بود. به طور کلی موتور ماشین‌لباسشویی‌ها به سه صورت تسمه‌ای، دایرکت درایو و گیربکسی است. این موتورها دارای قدرت و سرعت‌های مختلفی هستند. برای خرید موتور ماشین لباسشویی باید به نکات مهمی توجه کنید. چرا که موتورهای اصل و اورجینال معمولا در بازار کم هستند و شما باید آنها را از تولید کنندگان قطعات لباسشویی معتبر تهیه کنید.

 

تایمر ماشین لباسشویی

چگونه قطعات ماشین لباسشویی قدیمی خود را تهیه کنیم؟

یکی دیگر از قطعات مهم که خراب شدن آن در کل سیستم ماشین لباسشویی مشکل ایجاد می‌کند، تایمر ماشین لباسشویی است. وظیفه تایمر اجرای برنامه لباسشویی در زمان‌بندی مشخص است. این قطعه تمامی اطلاعات را از سنسور می‌گیرد و طی زمان مشخص دستورات را به موتور، شیر برقی و پمپ ارسال می‌کند. چنانچه این قطعه خراب شود لباسشویی به درستی کار نخواهد کرد. بنابراین شما برای تعویض و خرید تایمر ماشین لباسشویی می‌توانید از فروشگاه تولیدی قطعات لباسشویی اقدام کنید.

 

پمپ تخلیه

همانطور که از نام این قطعه مشخص است این قطعه وظیفه تخلیه آب کثیف از ماشین لباسشویی و همچنین گردش آب در چرخه شستشو را دارد. با خراب شدن پمپ آب به خوبی از ماشین تخلیه نمی‌شود. بنابراین جهت تعویض و خرید این محصول به قیمت مناسب می‌توانید از طریق فروشگاه‌های فروش عمده قطعات لباسشویی اقدام کنید.

 

هیدروستات ماشین لباسشویی

این قطعه مهم در ماشین لباسشویی، آب موجود در دستگاه را تنظیم می‌کند. در حقیقت هیدروستات میزان آب موجود در مخزن را اندازه‌گیری می‌کند و سبب می‌شود تا آب بیش از حد تعیین شده به ماشین لباسشویی ورود پیدا نکند. در صورت ورود آب بیش از حد به سرعت به برد دستور قطع آب را می‌دهد و در نتیجه این امر آبگیری قطع خواهد شد. جهت خرید هیدروستات و تعویض آن می‌توانید از طریق فروشگاه‌های معتبر فروش قطعات لباسشویی بهره اقدام نمایید.

 

ترموستات ماشین لباسشویی

ترموستات دمای آب موجود در ماشین لباسشویی را کنترل و تنظیم می‌کند. المنت گرمایی موجود در ماشین لباسشویی آب برای شستشو گرم می‌کند اما اگر این گرما کنترل نشود، بسیار خطرناک خواهد بود. در نتیجه ترموستات همانند یک دماسنج دائما در حال اندازه‌گیری دمای آب است. اگر آب بیش از حد گرم شود، ترموستات به برد دستور می‌دهد تا آب را گرم نکند. خراب شدن ترموستات بسیار خطرناک است.

 

یادداشت پایانی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، قطعات بسیار زیادی در ماشین لباسشویی به کار رفته است که هر یک از آنها وظایف مشخصی دارند. به همین منظور خراب شدن هر یک از این قطعات، عملکرد کل ماشین لباسشویی را دچار اختلال می‌کنند. بنابراین با خراب شدن هر قطعه شما باید به سرعت به فکر تعویض و خرید آن باشید. برای خرید هر یک از این قطعات می‌توانید از طریق فروشگاه‌های معتبر تامین قطعات ماشین لباسشویی مانند لینک های زیر اقدام کنید:

 

https://www.mpn101.com/%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-2

https://www.partmaster.co.uk/washing-machine-parts/catalogue.pl?path=66991

https://www.hotpoint.co.uk/spare-parts/laundry/washing-machine

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پخش سراسری موزیک

شما در رسانه آهنگ و معتبرترین وبسایت های موسیقی ایرانی توضیحات بیشتر ...
برقراری تماس از طریق تلگرام aminka90@
پلیر رسانه آهنگ
00:00
00:00
00:00
لیست پخش
دانلود