بهترین سن یادگیری موسیقی

دانلود آهنگ های برتر بهمن 99
Data Analyst ahaang.com

بهترین سن یادگیری موسیقی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
بهترین سن یادگیری موسیقی

بهترین سن یادگیری موسیقی

 

اگر  شما هم قصد دارید فرزندتان یا حتی خود را در یک کلاس موسیقی ثبت نام کنید اما هنوز برای ثبت نام دو دل  هستید، این مطلب را بخوانید. نگران هستید که شاید برایتان دیر شده باشد و یا احتمالا برای فرزندتان هنوز زود است. پرس و جو می‌کنید تا بتوانید بهترین سن یادگیری موسیقی را پیدا کنید و احتمالا در آخر انقدر دست دست کنید، که موسیقی، کلاس و آموزشگاه را همه با هم بوسیده و کنار بگذارید. بسیار خب! بیایید قبل از کنار گذاشتن موسیقی، بهترین سن یادگیری آن را چه در موسیقی کودک و چه موسیقی بزرگسال باهم بررسی کنیم.

مزایای یادگیری موسیقی در سن پایین

اگر قصد دارید فرزندتان را به کلاس موسیقی بفرستید در ابتدا بایستی با توجه به سن و حجم یادگیری کلاس موسیقی، او را با این کلاس درگیر کنید. ضمن اینکه بسیاری از خانواده‌ها هنوز برای فرستادن کودک‌شان به کلاس موسیقی، هنوز مطمئن نیستند. از مزایای شروع موسیقی در سن پایین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در کودکان

وقتی کودک شروع به یادگیری مهارت‌های موسیقی می‌کند، این را یاد می‌گیرد که سرعت یادگیری او و زمان نواختن ساز، بستگی به تلاش‌های خودش دارد. با دیدن پیشرفت خود در مسیر، با توجه به هم سن و سالانش، باعث می‌شود تا قدرت اجرا کردن و باور داشتن خود در جمع در او ایجاد شود. به این ترتیب شجاعت اجرا کردن را در میان خانواده، دوستان یا غریبه یاد می‌گیرد و اعتماد به نفس او تقویت می‌شود.

 • تقویت قدرت یادگیری مغز

موسیقی در دوران کودکی، مهارت خواندن و هماهنگی دست و چشم را در کودک تقویت می‌کند. فعال شدن همزمان دست‌، پا و چشم باعث فعال شدن قسمت‌های مختلف مغز می‌شود که به افزایش خلاقیت و حافظه کودک کمک می‌کند. طبق آمار، کودکانی که توانستند از سن پایین با موسیقی ارتباط برقرار کنند، حافظه ریاضی بهتری نیز از خود نشان دادند.

 • عملکرد بهتر در زمینه درسی

شاید تصور کنید با فرستادن کودک به کلاس موسیقی از سن پایین، او را از درس خواندن می‌اندازید. باید بدانید که یادگیری موسیقی کودکان، نه تنها آن‌ها را از درس خواندن عقب نمی‌اندازد، بلکه کمک می‌کند تا عملکرد بهتر و باکیفیت‌تری را نیز در زمینه درسی از خود نشان دهند. چالش‌های تمرین موسیقی باعث افزایش تمرکز و آمادگی کودک در درس‌ها شده و عملکرد بهتری نسبت به بقیه کودکانی که موسیقی نمی‌روند، از خود نشان می‌دهد.

بهترین ساز برای شروع موسیقی

مهم‌تر از هر چیزی انتخاب سازی است که کودک‌تان بتواند با آن ارتباط برقرار کند. نه شما!

اغلب کودکان امروزه با سازهایی مثل ویلون، فلوت ریکورد، یا پیانو حتی سه تار و سنتور کار خود را آغاز می‌کنند. اما چیزی که اهمیت دارد این است که آیا کودکان برای رسیدن به کلاس سنتور، فلوت و یا هر کلاس دیگری که او را قبت نام کردید، بی صبرانه و مشتاقانه منتظر است یا نه. در آن زمان می‌توان فهمید که آیا انتخاب‌تان درست بوده یا خیر. در کل، قبل از فرستادن کودک‌تان به کلاس، به موارد زیر توجه کنید:

فیزیک بدنی و جسه کودکان: وزن و اندازه ساز و کودکان را در نظر بگیرید. اگر کودک‌تان زیر ۷ سال سن دارد، قاعدتا حمل و نگهداری از سازی مثل ویلون سل، برایش مناسب نیست. می‌توانید با سازهای سبک و کوچک شروع کنید.

میزان درک و توجه کودک: علاقه کودک را در نظر بگیرید. شاید شما به سازی علاقه مند هستید که کودک‌تان کوچکترین علافه‌ای به آن ندارد.

نوع کلاس: قصد دارید کودک را در اموزشگاه موسیقی ثبت نام کنید یا خصوصی در خانه آموزش ببیند؟

 

سن شروع موسیقی در سازهای مختلف

در ادامه، حدافل سن شروع یادگیری برای هر سازی را اشاره کردیم. با این حال، قبل از ثبت نام بهتر است از نظر کارشناسان و مشاوران در این زمینه بهره بگیرید. در آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان این مشاوره، به صورت رایگان به شما داده می‌شود:

 

 • پیانو : بین ۴ تا ۵ سالگی
 • گیتار: از ۷ تا ۹ سالگی
 • ویولون و کمانچه: از ۵ تا ۶ سالگی
 • خوانندگی و سلفژ: از ۱۰ تا ۱۲ سالگی
 • فلوت: از ۷ سالگی
 • نی: از ۱۰ سالگی
 • تار: از ۹ تا ۱۰ سالگی
 • سه تار و سنتور: از ۷ سالگی
 • تنبک و درام: از ۶ تا ۷ سالگی

 

بهترین سن شروع موسیقی

محققان معتقدند بهترین زمان شروع موسیقی از ۲ سالگی تا ۵ سالگی است. یعنی سازهای ابتدایی را در این مدت کودک می‌تواند آموزش ببیند و برای نواختن سازهای جدی‌تر، بالاتر از ۵ سال سن مناسبی است. البته اگرچه حتی در دوران بارداری مادر نیز می‌توان کودک را با موسیقی آشنا کرد، اما به معنای آن نیست که اگر خودتان، در کودکی امکان آموزش موسیقی نداشتید، برایتان دیر شده باشد. بعد از پشتکار و علاقه، مهم‌ترین فاکتور، انتخاب یک آموزشگاه موسیقی باکیفیت و دارای اساتید حرفه‌ای است که مسیر را به شما نشان دهند. آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان با داشتن اساتید مجرب و حرفه‌ای در زمینه موسیقی، راه را برایتان هموار می‌کنند و با راهنمایی اساتید باتجربه‌اش راحت‌تر می‌توانید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پخش سراسری موزیک

شما در رسانه آهنگ و معتبرترین وبسایت های موسیقی ایرانی توضیحات بیشتر ...
برقراری تماس از طریق تلگرام aminka90@
00:00
00:00
00:00
لیست پخش
دانلود